Чи потрібні медогляди школярам?

Новим наказом МОЗ України скасував медичні картки дитини для вступу до школи та дитячого садка.

Але ці норми ще не узгоджені із вимогами щодо вступу до навчальних та навчально-виховних закладів Міністерства освіти і науки. Що робити батькам школярів - відповідь у сюжеті?

10
детальніше
Звичайні проблеми «сонячних дітей»

До всесвітнього дня людини із синдромом Дауна наші кореспонденти дізнавались з якими проблемами щодня зіштовхуються діти із синдромом та їхні батьки.

Про звичайні проблеми сонячних дітей – дивіться далі.

23
детальніше
Поліклініка без черг?

Наказом Міністерства охорони здоров’я №157, що набув чинності 30-го березня, скасовано медичні картки для школярів і студентів, амбулаторного пацієнта, талони на прийом до лікаря, книги записів викликів лікарів додому. 

Що змінить впровадження норм закону і як це вплине на обслуговування населення?

14
детальніше
У Житомирі народилася дівчинка з рідкісною генетичною аномалією

У Житомирському обласному перинатальному центрі місяць тому народилася дівчинка Єва з рідкісною генетичною аномалією - синдром «сливового» живота. Таке генетичне відхилення в Україні не лікують.

61
детальніше
Нові правила поховання

Від завтра в Україні змінюються правила поховання. Набирають чинності правки до кримінального процесуального кодексу. Зміни передбачають, що дозвіл на проведення медекспертизи має дати суд.

Наші кореспонденти дізнавались подробиці у експертів.

58
детальніше
Зір у подарунок на 107-річчя

Зір у подарунок на своє 107 день народження отримала схимонахиня Іоанна – у миру - Марія Дмитрівна Мороз. Вона найстарша насельниця Жіночого монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері у урочищі Кип’яче. І найстарша пацієнтка Житомирської обласної клінічної лікарні, якій провели операцію з видалення катаракти. Сьогодні схимонахиня Іоанна вперше за 7 років почала бачити. 

39
детальніше
Зміни в «Лікарняній касі Житомирської області»

З 1 квітня 2018 року обласний діагностичний центр припиняє договірні відносини з «Лікарняною касою Житомирської області». Про це йдеться у відповідному документі, який 3 березня направили до благодійної організації.

Чи вплинуть зміни на членів лікарняної каси - дізнавалися наші кореспонденти.

52
детальніше
Вірус «покотився»: кишковий грип, або ротавірусний гастроентерит

В інфекційному відділенні центральної міської лікарні Житомира за останні два тижні значно збільшилася кількість хворих із діагнозом «ротавірусна інфекція». Симптоми кишкового грипу, або ротавірусного гастроентериту, подібні до отруєння, але причини – інші. Деталі - у сюжеті.

160
детальніше
1 березня - День боротьби із наркоманією

Сьогодні, 1 березня, Міжнародний день боротьби із наркоманією та незаконним обігом наркотиків. За офіційною статистикою у наркотичній залежності перебуває 2% населення країни.

Житомирська область має вищий за середній український офіційний показник захворюваності.

66
детальніше
У Житомирській області збільшилася кількість захворілих на кір

З початку року було зафіксовано 17 випадків захворювання на кір. З яких шість дорослих і одинадцять дітей. 

Про ситуацію на Житомирщині епідеміолог обласного лабораторного центру Тетяна Лутай.  

80
детальніше