Результати обшуків окремих адміністративних приміщень УПЦ

32
Результати обшуків окремих адміністративних приміщень УПЦ

Прес-офіцер СБУ Олена Гітлянська розповіла, про результати обшуків у окремих адміністративних приміщеннях Української православної церкви.

Протягом двох діб вилучено 75 примірників брошури «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ».

Згідно з висновком експертизи Українського науково-дослідного інституту технічної та судової експертиз ‒ це видання «містить пропаганду релігійної нетерпимості…ображає почуття громадян… у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалює релігійну міжконфесійну ворожнечу та ненависть».

Ми запитали, чи були дані матеріали і у житомирській епархії. Пані Олена відповіла, що були теж. Скільки і де конкретно, не сказала.

Нагадаємо, 3 січня наші кореспонденти з'ясовували подробиці обшуків у будівлях та приміщеннях кількох єпархій УПЦ у прес-офіцера обласної поліції Алла Ващенко.

Також ми записали представників епархії.
https://www.facebook.com/…/vl.3627178778…/2334126433476844/…

Як відомо, 3-го грудня у рамках кримінального провадження слідчі поліції та працівники служби безпеки провели 8 санкціонованих обшуків у рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України у Житомирі, Коростені, Овручі та столиці.