Житомирський прикордонний загін отримав обладання від представників уряду Норвегії (ОНОВЛЕНО+ВІДЕО)

30

Представники уряду Норвегії передали обладнання для виявлення ядерних матеріалів Житомирському прикордонному загону.

Загальна вартість обладнання становить 6,5 млн. грн

Павло Тишаков – представник компанії, яка закуповувала та передала обладнання:

«Кошти виділяються урядом Норвегії в рамках так званого Плану дій уряду Норвегії в галузі радіаційної безпеки. Те обладнання, яке ви бачите – приблизно 275 тисяч доларів було витрачено на закупівлю цього обладнання. Те обладнання, яке я сказав – 50 приладів ось такого виду з гамма-нейтронним каналом «Кадмій», також у нас 50 штук електронних персональних дозиметрів – це ось ДКГ-21, 50 штук, також у нас є багатофункціональні детектори для виявлення не тільки гама-нейтронних джерел, а й бета, альфа джерел – ось таких 10 штук з різними насадками».

Сергій Козубенко - начальник відділення радіаційно-хімічного захисту Житомирського прикордонного загону :

«Обладнання було застаріле – є радянського виробництва, є російського яке надходило до 2006 року. На даний час – це надсучасне обладнання, яке може проводити крім вимірів експотенційної дози, може проводити ідентифікацію джерел, які ми можемо виявити в пунктах пропуску або на зеленому кордоні, а також можна проводити локалізацію ситуацій пов’язаних з радіоактивними матеріалами на державному кордоні.

-          У відсотках це скільки від вашої потреби?

Десь приблизно 80 відсотків, якщо будуть завдання, а саме проведення демаркації кордону по ділянці чорнобильської зони відчуження і проведенню робіт по тиловій межі зони відчуження».

Поділитися