Нові правила виклику «швидкої»

103

На цьому відео перелік випадків, коли потрібно викликати швидку допомогу – цей перелік вступив у дію з 1-ого вересня цього року. Серйозних змін у порівнянні із аналогічних переліком зразка 2009-го року немає.

Головний лікар Центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Сова розповів:

«В роботі екстренної медичної допомоги нічого не міняється, тобто з першого вересня воно вступило в дію після громадського обговорення, в якому фахівці екстренної медичної допомоги не приймали участь. В принципі, цей список не змінився – там два чи три добавлення є, але ми як працювали, так і будем працювати, воно не змінилось. Наше завдання надавати екстренну допомогу населенню – це вуличні травми, шоки, всі види отруєнь – це укуси змій і тварин, це не констатація біологічної смерті, ми від цього не відступаємо, тобто список не змінився, він, фактично, той самий лишився». 

Олена Свінцицька працює фельдшером:

«Викликів дуже багато, є виклики частково не профільні - ось зараз їм потрібно просто зняти кардіограму, тому що в поліклініку вони не хочуть йти, але люди навчилися викликати - вони викликають на тиск, погано, а за фактом, коли приїжджаєш кажуть «Мені потрібно кардіограму зняти». П'яних, ось п'яних потрібно, щоб зі швидкої допомоги нам забрали, допомагала б поліція, тому що приїжджаєш, диспетчерська приймає запитує «Запитайте, чи дійсно він п'яний» - люди не хочуть, ось приїжджайте і розбирайтеся - п'яний він чи не п'яний. Ти приїжджаєш, а це, вибачте, бомж, якого потрібно тягнути і приймають його тільки в наркодиспансері - це потрібно годину втрачати часу, щоб доїхати в нарколікарню і здати хворого. Зарплата яка була мізерна, така і залишилася - водій у нас чотири тисячі, а фельдшер маючи стаж, ось я маю стаж, я отримую 5 тисяч, це, вибачте, на наші гроші - це не гроші. Зараз зі скороченням бригаду нас зараз 12 машин на лінії - це до 10 викликів на бригаду.».