Двоє чоловіків стверджують, що їх побили працівники патрульної поліції: деталі інциденту

39

У поліції розповіли деталі інциденту, який стався 28-го серпня вночі. Подробиці нам розповів патрульний поліцейський Дмитро Голумбйовський, який із напарником і затримував чоловіків.

Нагадаємо, двоє чоловіків стверджують, що їх побили працівники патрульної поліції. За словами, Ігоря Саргалого він напередодні приїхав із Чехії, де живе із донькою до Житомира – хотів показати нареченому доньки, громадянину Чехії Україну. Того вечора вони, разом із другом Валерієм Іщуком повертались додому з гостей – в цей час, за словами чоловіків, дорогу їх машині без попередження перегородили патрульні поліцейські. За кермом на той час був наречений доньки потерпілого.

Це відео з регістратора патрульного автомобіля – видно, що правоохоронці переслідують сірий форд, який кружляє вулицями міста, тривалість наданого нам відео, де чітко видно погоню складає майже 5 хвилин. Також видно, що поліція весь час рухалася із увімкненими маячками синього та червоного кольору, але мікроавтобус зупинився лише біля воріт двору.

Максим Голумбйовський - затримував чоловіків:

«Я вийшов і підбіг до дверей авто, єдине, що я встиг в цій ситуації, там вже не було часу представлятись і казати причину зупинки. Єдине, що я сказав: «Вийдіть з авто». І все, що я побачив – відкриваються двері – і до мене летить нога. Після чого, як він зупинив транспортний засіб – він другий раз мене штовхнув ногою. Чи то впав, чи то він виліз, я не бачив, бо вже сам лежав на землі. Я підіймаюся і все, що я згадав – в мене було пару ударів по обличчю. Кричав своєму напарнику «Славік, Славік, потрібна допомога» - і благо того, що прибіг Славік і ми вже вдвох змогли щось зробити – застосували сльозогінний засіб і одягнули спец засіб кайданки. Безпосередньо за кермом була людина Ігор Вікторович – це ми вже дізнались зі слів, бо ніхто не хотів називатись. Складено матеріали по статті 130 – керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, що підтверджується тестом «Драгеру» і на нього складено незупинку транспортного засобу. Була викликана слідчо-оперативна група і мною була написана заява, тому що він наніс мені тілесні ушкодження і здійснював мені опір – ця стаття передбачає собою кримінальну відповідальність. По пасажиру, який чинив оіпр моєму напарнику – на нього складено 122 статтю – хуліганство і знову ж таки непокора поліції. Винесли їх просто на подвіря – і там вони лежали, єдиний, кого ми тримали – це безпосередньо пасажир, тому що він був буйний і неадекватний – тримали, щоб він просто не встав – ніхто там їм руки не ламав і шиї.

Ігор Саргалого – стверджує, що його побили патрульні:

«Он гражданин Чехии – у нас запрещено останавливать машины в темное время суток на неосвещенной территории – он сдал назад, объехал вокруг дома и заехал сюда».

Валерій Іщук - стверджує, що його побили патрульні:

«Открыл ворота, они меня сразу сзади скинули с ног, стреножили, одели наручники и потащили в болото туда. Не представили, ничего не сказали, просто тупо напали, за горло душили. Мне сломали руку, таскали меня нормально за наручникию. Положили в грязь, я полтора часа лежал в грязи – в калюже, а еще брызгали этим постоянно балончиком, который не дает, ни дышать, ничего. Поломана рука, вот когда тянули за наручники – такие гематомы. На коленях вот следы, что тянули, тянули как поросенка просто. Особенно побито ногами лицо – это самое максимально, а так руки в наручниках зажаты были, ссадины, царапины.  

Алла ВАЩЕНКО – речник поліції області:

«Розпочато кримінальне провадження за цим фактом і встановлюються всі обставини події, учасники були опитані, їм видано направлення на проходження судово-медичної експертизи для встановлення ступеня отримання тілесних ушкоджень, також призначено інші слідчі дії».