Житомирська лялька-мотанка отримає нове вбрання

60

З дня своєї появи 21-го квітня 2016 року лялька-мотанка, на той час – найбільша в Україні, отримає нове вбрання. Переодягають її до Дня Незалежності.

Як і 2 роки тому, так і зараз цим займається житомирська майстриня Оксана Дедюль:

«З 21 квітня 16-го року вона не переодягалась. А як кожна жіночка , яка має душу, а наша ж лялечка має душу. Вона бажає гарного, нового одягу. І плюс до того, це ж натуральна тканина, вона під сонячним промінням десь вона зношується, десь замастилася. Тому ми вирішили переодягнути її в гарний новий одяг.»

Ніна Рябенко - керує управлінням культури Житомирської міської ради:

«Лялька-мотанка оновлюється, в основному, за спонсорські кошти.Тернопільська фабрика «Український оберіг» надала нам повністтю всі матеріали… А лише затратна частина – це фурнітура, нитки і інші такі нюанси,ну до 500 гривень. І затратна частина, це біля двох тисяч гривень, коли нам довелося демонтувати це скло, тому що воно особливе , воно за якимись там технологіями. Ми наймали фірму, яка акуратно відкрила цей саркофаг. Майстриня , Оксана Дедюля, яка її і створювала. На благодійних засадах вона її переодягає.»

Майстриня Оксана розповіла:

« Я планую, притримуючись нашого краю одягу, ми його дотримуємося і другий раз і донині. Ось так само сорочка,буде намитка, як носили колись. Намитка – це головний убір…Ось це все буде дотримане, але змінено трішки колір.Змінена трішки тканина. Ну тканина- це фабрична вишивка.А рукотворний у неї є рушничок.Також візерунок на рушничку змістовний у Лялечки. Він собі вкладає зірочку алтарну вісми пелюсткову , яка дає добробут і з засіяного поля старословянські такі знаки ось квадратик і крапочка- знак засіяного поля.Знак благополуччя, знак достатку – поле засіяне , Врожай буде!Все буде добре»

Це фотографії за 21-е квітня 2016 року, які свідчать про те , що майстриня до рук Ляльки поклала жито:

«Житомирянка, ось я їй положила в ручки , так само вона і залишиться, тому, що ця ідея дуже мені подобаєтья.Щоб положити їй в руки , як символ нашого міста , так! Житомир… Ви знаєте у мене ніколи немає ціни на те , що я зроблю. Я роблю лялечку в подарунок місту.Як я з нею говорю- Ляля. Ось чомусь ляля і все. Тут живе душа.»