У реанімації Житомирської обласної лікарні вперше використали портативний УЗД-апарат

66

Вперше в Житомирській обласній лікарні застосували портативний апарат утразвукової діагностики для обстеження хворих у реанімації.

Наталія Герасимчук - заступник головного лікаря Житомирської обласної лікарні:

«Всі інші апарати є стаціонарними. До них мають привозити пацієнтів. Лікар приходить з апаратом – оглядає пацієнта дивиться всі зони – все що потрібно. Це особливо важливо для реанімаційного відділення для всіх лежачих пацієнтів. – Чи можливо було цей апарат купити за державні кошти? – Цей апарат новий на теренах України… Фактично – ні».

В'ячеслав Мельник - лікар відділення інтенсивної терепії Житомирської обласної лікарні:

«Даний пацієнт знаходиться у важкому стані – свідомість порушена. Транспортувати таких хворих бажано обмежено. Багато є пацієнтів з політравмами і на предмет огляду у динаміці обстеження є дуже важливим. В день у нас 5-6 хворих обстеженню підлягають. Дане УЗД обстеження дає нам можливість на місці (у палаті )  визначитися з подальшою тактикою та встановити діагноз».

Портативний УЗД аппарат коштує 550 тис гривень. Його лікарні подарували благодійники. 

Ми зв’язалися із обласним управлінням охорони здоров’я аби дізнатися, чому потрібний для роботи лікарні портативний УЗД-апарат не можна було придбати за гроші бюджету. Але відповіді не отримали – компетентні посадовці зараз у відпустці.