У Житомирі відкрилась виставка «Пам’ятки культурної спадщини Житомирщини»

80

«Пам’ятки культурної спадщини Житомирщини», - під такою назвою відкрилась виставка художніх робіт в обласній бібліотеці імені Ольжича. В експозиції представили 20 робіт від семи художників Житомира.

Надія Трскавецька - організатор виставки:

«Мета достатньо амбітна. Ми хочемо привернути увагу нашого суспільства до теми збереження культурної спадщини України, Житомирської області.»

Олена Рачкован - художниця:

«Художник завжди бачить більше, ніж пересічна людина. Він проживає те життя, яке проживає та споруда, яка вже давно була, а можливо і розрушилася»

Валерій Скрицький - художник:

«Ця робота написана з натури. Це десь були 80-сяті роки, середина. Млин цей знаходився у Червоноармійському районі, тепер Пулинський. Село Слобідка. Він кілька років простояв і він вже впав.»

Леонід Фесенко - художник:

«Цій споруді більше ста років. Колись був Пулинський район і в цій споруді колись готували вчителів німецької мови. Після війни все занепало, а ця споруда стоїть в селі Ясенівка Пулинського району.»

Станіслав Антонюк - художник:

«Мені цікаво старе все малювати. Мені з мальованки принесли бутиль і маслобойку. Ночви я виміняв. Оцю коробку, це називається Левківська коробка.В цій коробці несуть селяни до дому продукти.»

Ольга Муженко - відвідувачка виставки:

«Ця картина мені дістає до душі , до життя. Я його принесла цього кошеля, я його носила на плечах за чорникою. Вона нагадує мені дитинство, в якому я прожила, яке пробачила. Це пам’ятається на все життя»

лена Рачкован - художниця:

«Тому взялись показати роботами художників, що де є на Житомирщині. Що ще залишилося, що треба зберегти. Відкрити очі не тільки пересічним людям, а і достукатися до нашої влади, що не можна руйнувати, що немає майбутнього без нашого минулого».