Краса, створена гачком

81
Краса, створена гачком

29 картин зв’язаних гачком вперше в обласній бібліотеці Олега Ольжича презентувала майстриня Валентина Дем’янчук, яка проживає в селі Кам’янка Житомирського району. 10 років жінка самостійно навчалася відтворювати схематичні картини у техніці «філейне в’язання гачком».

Валентина Дем’янчук показує фото всіх своїх робіт. Вперше взяла гачок до рук, коли була прикутою до ліжка:

«Так обставини склалися: я лежала 5 місяців, не піднімалася. Сестра приїхала старша моя і говорить: «Бери крючок, в’яжи». Мабудь мене той крючок і підняв».

Майстриня розповіла, що в’яже картини взимку. Нитки купує і друзі дарують.:

«Нитки різні. тут у мене і шерстяна, і хб, і льон. Літо ось минає і я вже із задоволенням сідаю. Мені вже хочеться щось підшукати. Я вже дійсно не можу без крючка».

Сестра майстрині Неля Євенок розповідає:

«В нас бабуся в’язала. в нас сім’я дуже цікава. Наші дідусі і бабусі або в’язали, або меблевики. Меблі ручні робили, дуже високої якості, і я ці меблі ще застала».

Валентина Дем’янчук має трьох доньок. Старша з них Людмила запропонувала зробити виставку картин.:

«Вже ця ідея в нас років 3 мабудь в мене вона крутиться. То не було часу, то не було можливості. А в цьому році так співпало, знаєте от треба. Запропонували. І все з легкої руки пішло. Значить це так треба було зробити. Мама спочатку вагалася: треба - не треба. Кажу: «Ти знаєш, іншого такого шансу не буде, треба його використати і спробувати. Можливо це те, що ти хотіла».

Ігор Вознюк відвідав виставку майстрині:

«Такої виставки ще не було. Таких робіт я ще не бачив. Мало того, що дуже цікаві роботи самі по собі, дуже об’ємна робота. І не тільки вражає фантазія самих робіт, а вражає саме технологія і результат того всього».

В’язані картини Валентини Дем’янчук можна побачити у відділі мистецтв обласної бібліотеки до 31-го липня.