Електрична лавка у Житомирі

69

Вчора ввечері у центрі Житомира чоловіка, який сів на металеву лавку біля інсталяції «Дівчина весна» на вулиці Покровській вдарило електрострумом. Про це повідомив сам потерпілий Олександр Кліваденко:

«Йшли з друзями вулицею, містом, вирішили зупинитися, зробити фотографію. Сів на лавку, одною рукою взявся за поручень – іншою за гілку – прижало сильно, почало трусити і от залишок такого… Удар дуже сильний, тому що виривався від неї, ледве вирвався – синяк більший був – трошки вже спух».

Це відео знімав Олександр Кліваденко із своїми знайомими, після удару струмом він вольтметром заміряв напругу на лавці. Також від металевих конструкцій інсталяції можна було запалити побутову лампу:

«Взяли тестера, лампочку, приїхали з другом, поміряли – 205 вольт на лавці, підключили лампочку – горить».  

Начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради Олександр Марцун цю подію прокоментував так:

«Скульптура була подарована місту після фестивалю ковалів – ніякої якоїсь проектно-кошторисної документації на неї немає, вона знаходиться в сквері по вулиці Покровській, після цього випадку працівники підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення виїхали, відімкнули, сьогодні вже вони знайшли пошкодження, була пошкоджена ізоляція на цій скульптурі, ремонтні роботи виконані, окрім того, планується зробити заземлення цієї скульптури, я думаю, що таких випадків більш не буде».