Незаконно встановленні риболовні сітки знайдено на р.Гуйва

67

Більше трьохсот метрів встановлених сіток знайшли на річці Гуйва у Житомирському районі. Дев’ятьма забороненими снастями порушники правил рибальства перегородили річку та зловили риби на більше ніж 76 тисяч гривень. Першими встановлення сіток помітили рибалки, які близько опівночі вийшли на річку:

«Вийшли на рибалку з другом, вийшли на лодці на річку, проплили може метрів сто – ми заплутались веслами в сітці. Першу зняли – думали може місцеві ставили, вона не сильно велика була, вирішили далі плисти собі. Пливемо далі і вже кожні 50 метрів були довгі сітки поперек річки такі серйозні сітки. Зняли, подивились – бачимо, що сітки такі непрості, порадились і вирішили видзвонити рибінспекцію, подзвонили сказали, що сіток куча. Ну і судячи з того, що з сіток дістали ми були в шоці. Такі судаки, такі амури – я реально був в шоці. Там навіть самі представники рибінспекції були в шоці».  

Начальник Житомирського рибоохоронного патруля Олександр Гонтар каже:

«9 сіток витягли, сітки такі достойні поваги браконьєрської, тому що зроблені з хорошого матеріалу, самосад, як в народі кажуть, з хорошого матеріалу зроблені. Туди попалась достатньо велика кількість риби – ми нарахували збитків на суму 76 з половиною тисяч гривень. За рік роботи Житомирського рибоохоронного патруля, така сума збитків нарахована вперше – це рекордне причинення збитків».

Представник поліції області Ольга Номерчук розповідає:

«На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. На даний час встановлюютсья власники цих сіток. Попередня правова кваліфікація події – стаття 249 Кримінального кодексу України – це незаконне заняття рибним або звіриним або іншим водним промислом – особи встановлюються».

Поділитися