В одному з сіл Житомирщини загинуло 80% бджіл

95

Вед: Вчора ми розповідали що майже 80 відсотків робочих бджіл загинуло у пасічників села Антопіль Андрушівського району через те, що фермери не попередили про оприскування посівів сільськогосподарських культур.

Це – пасіка Сергія Янчевського. В нього 40 бджолиних сімей:

«Прийшовши на пасіку, я помітив біля кожної бджолородини масу загиблих бджіл біля льотків. І велика маса бджіл, які прилітали і падали. Тобто льотна бджола полягла. Залишилися у вуликах тільки молоді бджоли і личинка. Пасіка після такої ситуації – ніякої мови вже про її рентабельність бути не може, вже ніякої товарної продукції ми не отримаємо. Частина загиблих бджіл взята біля льотка для проби на аналіз. І уявіть собі насправді біля кожного вулика не менш як дві-три літри льотної бджоли».

Псічник Олександр Неборачко розказує:

«На пасіці загинули всі льотні бджоли. Ну відсотків 80, то нема мови. При обробці ніхто нас не попереджав, обробляли з одного боку кукурудзу, так, кажуть на котельні літак літав, обробляли ріпак, а він ще не перецвів і йде там збір. І потруїлися. Півтони меду в мене вже не буде».

Пасічник Олександр Неборачко говорить що є Закон України «Про бджільництво», згідно з яким фермери зобов’язані повідомляти за декілька днів пасічників або місцеву владу про те, що будуть обробляти посіви сільськогосподарських культур.Чому це не виконується?

Сільський голова с. Антопіль Юрій Устич відповідає:

«Кореспондент: Чи попереджали вас орендарі, що будуть кропити посіви? УСТИЧ: Ні, орендарі мене не попереджали, попереджати стали вже після інциденту, після п’ятниці, коли вже пішли жалоби на те, що загинули бджоли. - Ви дізнавалися, хто це кропив? – дізнавалися вже після того, як люди приїхали і сказали, о загинули бджоли, то ми дзвонили в наше підприємство і підприємство сусіднього мела. Так, вони підтвердили, що кропили, але вони кропили від бур'янів. Тобто від шкідників вони не кропили. І вже сьогодні подзвонили, попередили, що вони сьогодні і завтра будуть кропити знову, щоб ми вже попередили бджільників».

А що кажуть свідки? Жителька села Світлана говорить:

«Я чула, тут не було, чим дихати. Така була страшна токсикація».

«Я сам їхав, коли на пасіку їхав, не доїжджаючи до Антополя, я бачив працюючий трактор, який оприскував кукурудзу. Підприємство каже, що воно оприскувало кукурудзу від бур'янів. І це не шкодить. Ну запах стояв дуже міцний», - розказує пасічник Олександр.

Як відреагувала поліція на звернення пасічників щодо загибелі бджіл? Ігор Влсюк, начальник Андрушівського відділення поліції говорить:

"«Нами було здійснено виїзди на місце подій, зафіксовано дані факти, опитано заявників. На сьогодні проводиться перевірка, встановлюються винні особи,Ж які здійснювали обробку полів та не попередили місцеві органи влади та пасічників або людей, в яких є у власності бджоли про застосування хімічних засобів захисту рослин. Відповідно після встановлення даних осіб в поліції буде повідомлено заявників з метою відшкодування завданих збитків».

Коли поліція встановить винних у загибелі бджіл пасічників - ми поінформуємо наших глядачів.