Історія багатодітної сім'ї із Житомира

50

Естер народилася в іудейській родині у Нью Йорку. Там же зростала , навчалася і вийшла заміж:

«Ми домовилися - перший рік житимемо у НьюЙорку, а наступного року будемо їхати туди де ми потрібні… Було у нас декілька пропозицій ( стосовно міст і країн), але чоловікові сподобався Житомир, напевно тому, що у якійсь мірі він відчув, що буде більш самостійним…».

До Житомира родина приїхала у 1994 році. Ось як Естер згадує ті дні:

«Ось… У мене перше враження було, ніби я потрапила на 100 років назад… По-перше – ці машини квадратні, в Америці, Бельгії, Ізраілі таких вже не було. Тимчасово ми змушені були жити у квартирі на четвертому поверсі. Я пам’ятаю, як я стояла у дверях, тримаю дитину і не можу туди увійти - все для мене таке дивне і жахливе – ці килими на стінах, темнні меблі…»

Працює Естер вихователем. Вчить дітей Житомирської іудейської релігійної спільноті, та виховує власних, а їх у неї – 12-ть:

«У нас зараз тільки 5-ро вдома, тому що наші діти вже з 13-ти років їдуть вчитися за кордон. На свята, коли всі з’їджаються, тоді дуже весело. Для мене це саме велике свято, коли всі діти вдома».

Це наймолодший - Йосіф. Йому 2 з половиною роки. Він має діагноз – Синдром Дауна:

«Ми завжди жили з вірою у те, що нічого випадкового не буває. І кожна дитина, яка народжується - це вибір Всевишнього і, якщо Всевишній нас обра ,що б надати нам цю особливу душу, тоді означає ,що ми цього заслуговуємо і у нас є сили з цим впоратися».

Поділитися