У Житомирі відкрили фотовиставку, присвячену річниці Чорнобильської трагедії

52

Фотовиставку «Віч-на-віч», присвячену 32-й річниці Чорнобильської трагедії, відкрили в обласній бібліотеці імені Олега Ольжича. Ліквідатори із Житомира, Новограда-Волинського, Черняхова, Коростеня зібрали особисті фото 1986-го року, щоб привернути увагу суспільства до наслідків техногенної катастрофи.

На фотовиставці «Віч-на віч» представили 250 світлин. На деяких ліквідатори показують себе ще молодими в підрозділах частин, які формувались на Житомирщині. Анатолій Левкович, колишній командир 136-ї інженерно-дорожньої, містобудівної частини, розповів, які роботи виконували під час ліквідації аварії на атомній електростанції:

«Роботи виконували різні і розвідка і дезактивація, евакуація населення , дезактивація населених пунктів, ферм і тому інше та роботи на самій станції ЧАЕС».

Ліквідатор Михайло Назаренко каже, що і гадки не мав, як на людину вплине радіація:

«І задишка, і руки, і оттьочность і головні болі. Лікуюсь за державні кошти і японці над у фонди 2 рази на рік ліки виділяють і в госпіталь їзджу в Переяслав-Хмельницький . Як ось було сказано, що ліквідаторів уже таких нема, але ще є. А липових- ще більше».

Окрім ліквідаторів та бібліотекарів, на відкриття фотовиставки більше ніхто не прийшов. Організатори, кажуть що учні та студенти навчальних закладів міста Житомира ще побачать ці фото. Виставка триватиме до 30-го квітня. 

Поділитися