«Планета тиші»

175

Короткометражний фільм про  соціалізацію дітей із вадами слуху знімають в Зарічанах Житомирського району учні міської спецшколи-інтернату №2 із акторами столичної  кіношколи.

Житомирські вихованці спецшколи–інтернату виконують ролі  акторів, сценаристів, візажистів і операторів. З дітьми, що не чують, знімаються у фільмі і звичайні діти з Одеської, Хмельницької, Волинської областей.

В день доводиться робити десятки дублів, розповідають юні актори. Сьогодні останній знімальний день 20-ти хвилинного фільму. Окрім зйомок діти вивчають мову жестів і листуються один з одним.

«Перші два дні вони дуже соромилися голосу. Вони не говорили, вони тільки жестами спілкувалися, але на третій день ми зробили неможливе. Денис знайшов такий акторський етюд де треба було закричати. Де треба було трохи погратися з голосом. Коли нам це вдалося, ми просто плакали від щастя»,- говорить Ульяна Ліп, викладачка акторської майстерності.

Такий фільм на Житомирщині знімають вперше, каже режисерка Світлана Погасій. За її словами, діти здружилися і швидко ввійшли в свої ролі:

«Діти, які не чують їм дуже треба спілкування. Вони дуже багато говорять. Ці діти сидять часами і розмовляють жестовою мовою. Вони такі балакучі….»

 Презентують фільм у Києві, 18-го травня на Міжнародному дитячому кінофестивалі «KIDS MOVIE FEST».