В літературному музеї створили куточок творчості Миколи Максименка

172

В Житомирському обласному літературному музеї з'явився новий куточок, присвячений творчості житомирського живописця, народного художника України Миколи Максименка. Майже сотню нових експонатів, а це меморіальні речі з робочої майстерні художника, картини, малярське приладдя, передала музею родина майстра.

Картини та особисті речі родина художника і, зокрема, його дружина радіо журналістка Валентина Забродська передала музеєві в рамках відзначення 204-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

Серед подарованих музею картин – портрет відомого українського письменника Анатолія Журавського, портрет матері художника, який датується 1946 роком. Також музею передані два автопортрети самого Максименка. На графічному – художнику 25, а на пастельному "маестро" має поважних 60 років. В музеї зберігатимуться особисті речі маестро, фарби, олівці та пензлі, якими працював художник. А ще рушник, подарований Миколі Максименку в 1992 році, коли за серію пейзажів "Україно моя" він став шевченківським лауреатом. 

Микола Максименко залишив після себе учнів, які сьогодні продовжують передавати на полотні своє бачення світу. 

Відтепер колекція літературного музею нараховує 5 авторських робіт майстра, а в одному з залів є спеціальний куточок, присвячений творчості житомирського живописця Миколи Максименка.