У Житомирі вшанували пам'ять загиблих в Афганській війні

163

Рівно 29 років тому з Афганістану вивели усі радянські війська. Згадували цю подію і в Житомирі. Вулицями міста відбулася пам’ятна хода, біля знаку Чорний тюльпан поклали квіти. За 10 років війни в Афганістані, в ній взяли участь майже 150 тисяч українців.

Ветеран-афганець Олександр Шадура ділиться своїми спогадами. Він, колишній спортсмен, призвався на військову службу у 83-му році. Зовсім юним він потрапив в Афганістан на війну в полк спецпризначенців, працював снайпером.

Олександр повернувся з фронту частково паралізованим, зі скаліченою психікою та суттєвою втратою друзів-військових. Розповідає, що воюючи зовсім юними, він з товаришами не задумувався про власне життя і здоров'я, керувався патріотизмом та вірою у власні сили.

З Афганської війни 5 тисяч українців повернулись з інвалідністю, майже 300 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти. Понад 8 тисяч отримали складні поранення.

15 лютого для кожного афганця є днем пам'яті тих, з ким виконували свій інтернаціональний обов'язок. У Житомирі вшанували їх традиційним покладанням квітів.